ŠIPKOVÝ KLUB DRAK BRNO

Stránky brněnského softového a steelového šipkového klubu

STEELOVÉ ŠIPKY

Únorový Regionální turnaj přilákal do Drak klubu Brno 19 hráčů, kteří mezi sebou svedli zajímavé zápasy. Po trochu pomalejším za 19 hráčů, kteří mezi sebou svedli zajímavé zápasy. Po trochu pomalejším začátku (chyběly fixy na tabule, dodatečně se omlouvám), dospělo vše do zdárného konce. Jediné co mě celkem zarazilo a  nikde jsem to ještě neviděl, že hráč dokáže ve skupině prohrát zápas, který rozhoduje o postupu jiných dvou hráčů! Bohužel, je to neprokazatelné, a tak bych nerad někoho obvinil! Jinak „Super“ šipky a na příštím Regionále v Drak klubu Brno se těším na další šipkové zážitky!!!

                                                                           M.H. st.

 

Pořadí: Příjmení a jméno
1. Abadžiev Richard
2. Kočík Michal
3. Zalaba Petr
4. Navrátil David
5. - 8. Kubík Petr
5. - 8. Koubek Michal
5. - 8. Příkazský Miroslav
5. - 8. Moldrzyk Jan
9. - 12. Materna Petr
9. - 12. Ševčík Karel
9. - 12. Pavloušek Tomáš
9. - 12. Hochman Martin ml.
13. - 16. Nakladal Jiří
13. - 16. Zikmund Marek
13. - 16. Chudá Martina
13. - 16. Synek Martin
17. - 24. Hochman Martin st.
17. - 24. Šrom Marek
17. - 24. Dlabaja David
   

 

 

 ČESKÝ POHÁR č. II

Po dlouhé době na Moravě uspořádali Draci z Brna s VÝZNAMNOU pomocí šipkových klubů Frís Žabčice, Darts club a v neposlední řadě Toi Toi Dixi Bratislava. Tyto všechny kluby pomohly při propagaci turnaje, jejímž výsledkem byla účast 48 párů, 95 jednotlivců a 6 žen. Obzvlášť účast Slovenských hráčů byla nepřehlédnutelná, za což patří poděkování Tonovi Modrému. Na přípravě hracího sálu se podíleli Honza Skupy, Filip Pokorný, Petr Ryška, Petr Zalaba, Staňa Pokorný ((musel na poslední chvíli přispěchat na pomoc a ukázat své elektrikářské umění a opravit elektriku po Petrovi Zalabovi, kterému se při posledním navrtávání zdařilo navrtat kabel a zrušil tím elektriku v celém sále a půlce hospodě) a v neposlední řadě moje maličkost Já (Martin Hochman st.). všem těmto a mnohým ostatním hráčům, kteří si informaci o tomto turnaji podali mezi sebou děkuji za vynikající účast a těším se na další organizaci turnajů v klasických šipkách na Moravě! Více o výsledcích turnaje se dozvíte na www.czechdarts.org.

 

 

ZPRAVODAJSTVÍ ZE SOBOTY 1. 3. 2008

 

     V sobotu 1.3.2008 byl uspořádán v Drak klubu Brno „Regionál klasických šipkách“. Přestože jsme přivítali nové hráče, kteří si přišli vyzkoušet ostré šipky „NAOSTRO“, zúčastnilo se turnaje pouze 13 hráčů. Těžko říci proč třeba Pepí Karner dokáže přijet až z Rakouska a zahrát si kvalitní šipky, ale hráči z Brna a jeho blízkého okolí si to nepřijdou ani zkusit, přestože je to nic nestojí a navíc si odnesou pěkný šipkový zážitek, jak podotknul Michal Kočík na konci večera, což dovede velmi potěšit.

     Něco k turnaji: ze skupiny „A“ postoupili: 1. místo Pepí Karner, 2. místo (poprvé na ostrých) Martin Holík. Ze skupiny „B“  1. místo Marek Zigmund, 2. místo Martin Hochman, skupina „C“ 1. místo Michal Kočík, 2. místo Petr Zalaba a skupina „D“  1. místo Miroslav Pouchlý, 2. místo Jan Zahradník.

Zápasy v prvním kole K.O.pavouka: Karner – Hochman 2:4, Zalaba – Pouchlý 4:2, Kočík – Zahradník 4:2, Holík – Zigmund 4:3.

Semifinále: Hochman – Zalaba 4:3, Kočík – Holík 4:1.

Zápas o 3. místo: Zalaba – Holík 4:2.

Finále: Kočík – Hochman 5:0, přestože výsledek 5:0 vypadá hrozivě, tak to zas tak špatné finále nebylo, ale na toho Koču prostě zatím Hochman nemá!!

     Štangli Lovečáku za nejvyšší zavření (114) si odnesl Michal Kočík a za nejvíce bing (2) Martin Hochman.

     Všem hráčům děkuji za účast a zároveň se jim omlouvám za pozdější zahájení turnaje, ale určitě vás to neodradí od dalších turnajů, na které se již nyní s vámi těším.

 

Pořadí:

Příjmení a jméno

1.

Kočík Michal

2.

Hochman Martin

3.

Zalaba Petr

4.

Holík Martin

5. - 8.

Karner Josef

5. - 8.

Pouchlý Miroslav

5. - 8.

Zahradník Jan

5. - 8.

Zigmund Marek

9. - 12.

Blaštík Petr

9. - 12.

Hamšík Michal

9. - 12.

Koubek Michal

9. - 12.

Vodička Luboš

13.

Pařík Jindřich

 

                        

 

ZPRAVODAJSTVÍ ZE SOBOTY 16. 2. 2008

    

     V sobotu 16. 2. 2008 uspořádal Drak klub Brno regionální turnaj v klasických šipkách, který (přestože se hrály zápasy ligových pohárů v softových šipkách) přilákal 18 hráčů. Ti spolu ve čtyřech základních skupinách odehráli řadu kvalitních utkání o osm postupových míst do K.O. pavouka. Velmi zajímavě se vyvinula skupina „A“, kde hráči Petr Kubík, Petr Zalaba (konečně vyzkoušel ty správné šipky a přišel si zahrát klasiku) a Martin Hochman, měli všichni  shodné tři vítězství a stejné skóre v minitabulce, a tak musel rozhodnout rozhodující zápas 701 D.O. na jeden vítězný leg. Po dramatickém závěru, kde jak už to bývá rozhodnul dabl, postoupil z prvního místa Martin Hochman a z druhého Petr Zalaba. Ze skupiny „B“ postoupil Jiří Vorsa a nová dračí posila z Rakouska Pepí Karner. Ze skupiny „C“ Michal Pokorný a Michal Kočík. Ze skupiny „D“ Jindra Závodník a Míra Příkazský. Štanglu salámu si za nejvíce bing (3x) odnesl Jiří Vorsa a za nejvyšší zavření (129) Martin Hochman (bohužel první a jedinný zavřený leg proti Míšovi Kočíkovi v semifinále pavouka).

     Ve finále se tak po kvalitních výkonech potkali Michal Pokorný a Michal Kočík. Po devíti odehraných hrách pak zvítězil Michal Pokorný 5:4 i přestože Koča vedl 4:2 a několik dablů na vítězství neproměnil (TAK TO PROSTĚ BÝVÁ !).

 

 

 

Pořadí:

Příjmení a jméno

1.

Pokorný Michal

2.

Kočík Michal

3.

Vorsa Jiří

4.

Hochman Martin

5. - 8.

Karner Josef

5. - 8.

Závodník Jindřich

5. - 8.

Příkazský Miroslav

5. - 8.

Zalaba Petr

9. - 12.

Kubík Petr

9. - 12.

Chrt Petr

9. - 12.

Blaštík Petr

9. - 12.

Zahradník Jan

13. - 16.

Koubek Michal

13. - 16.

Chaloupka Radek

 
Šipkový klub Drak Brno