ŠIPKOVÝ KLUB DRAK BRNO

Stránky brněnského softového a steelového šipkového klubu

MLÁDEŽ

Mistr republiky a druhý vícemistr republiky žáků pochází z Brna-Líšně.

     Šipkový klub Draci Brno se zúčastnil se svými třemi minišipkařemi Mistrovství ČR v Klasických šipkách v Mezihoří u Prahy. Naše výprava odcestovala v pátek 11.4. do Jílového u Prahy, kde jsme se ubytovali ve velmi pěkném motorkářském hotelu Troníček. Kluci se nemohli odtrhnout od starých i nových vystavených motorek, ale nakonec po večeři a partičce karet usnuli.

     V sobotu ráno jsme se vypravili do místa turnaje, kde nás přivítal starosta obce Mezihoří a po odehrané státní hymně byl turnaj rozlosován a následně zahájen. Naši kluci měli štěstí na los, každý byl nalosován do jiné skupiny, takže se nemohli vyřadit navzájem již v základní skupině a po velmi pěkných výkonech postoupili všichni ze skupin. Honzík Horyna a Martin Hochman postoupili z prvního místa a Patrik Holeček z místa druhého. Los v K.O. pavouku byl horší, tam na sebe narazili Honzík s Patrikem ve čtvrtfinále a po výhře 2:1 postoupil Honzík do semifinále. V dalším čtvrtfinále narazil Martin Hochman ml. na o tři hlavy vyššího Bělohlávka ze šipkové školy Zuzany Štěpánové a přestože měl ze soupeře veliký respekt (Martin sám totiž ještě nevytáhne šipky z dablu dvacítky, jedině ze stoličky), po velmi pěkném a soustředěném výkonu, kteří ocenili i přihlížející diváci, zvítězil Martin 2:0. v semifinále na sebe narazili opět dva Draci Martin s Honzou, zde se projevila větší soustředěnost Honzíka – zvítězil přesvědčivě 3:0. Do finále za Honzou postoupil Kamil Kofroň (další zástupce Zuzčiny školy) a po velmi pěkných výkonech (hrálo se 501 D.O. na dva vítězné legy) Honzík vítězí 2:1 (měl větší štěstí na dablu) a stává se Mistrem České republiky pro rok 2008. Velice pěkné třetí místo získal Martin Hochman ml. a Patrik Holeček se za 5. místo nemusí také stydět.

     Po náročném dni jsme se naskládali do auta, ve kterém všichni tři malí Draci po chvilce usnuli a vydali se na zpáteční cestu do Brna. Za vzornou reprezentaci klukům děkuji a těším se na jejich další šipkové výkony třeba už za týden 20.4. na Grandprix ČR žáků v Olomouci.

 

 
Šipkový klub Drak Brno